wtorek, 1 marca 2016

Gadżety dla aktywnej Kobiety

Czy nie uważasz, że postanowienia o zdrowym trybie życia łatwiej spełniać mając w ręku modny drobiazg? Możliwe :) Przedstawię Wam kilka elektronicznych drobiazgów, które pomagają wytrwać w treningu i do niego zachęcić.

Surge Fitbit, zegarek i monitor, cena ok.1000-1200 zł

Wyposażony w osiem sensorów, GPS i pulsometr. Rejestruje każdą aktywność, monitoruje przebyty dystans i wysokość, tempo, liczbę kroków i spalone kalorie, a po zakończeniu aktywności pozwala przeglądnąć trasy i międzyczasy oraz podsumowania treningów. Po zintegrowaniu z telefonem wyświetli połączenia przychodzące i powiadomienia tekstowe, pozwala też sterować odtwarzaczem muzycznym bez wyciągania go z kieszeni. Automatycznie monitoruje długość i jakość snu, synchronizuje statystyki ze smartfonem i komputerem, a następnie wyświetla szczegółowe wykresy w aplikacji Fitbit. Posiada funkcję wprowadzania danych o posiłkach. Pozwala ustawić cichy alarm wibracyjny, który pełni funkcję np. budzika. Bateria wytrzymuje do 7 dni.
Kompatybilne z iPod touch (5 generacji), iPad 4, iPad 3, iPad mini, iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 5C, iPhone 4S, iPad Air, urządzenia z systemem Android 4.3 lub nowszym. Ekran dotykowy, odporny na zachlapania.

Tithings Pulse Ox, Monitor funkcji życiowych, cena ok.400-500 zł


To eleganckie, kompaktowe urządzenie pomoże każdemu uzyskać formę o jakiej zawsze marzył. Posiada funkcje monitorowania kroków, dystansu, pokonanej wysokości i spalonych kalorii. Śledzi długość i jakość snu (lekki sen i głęboki sen). Bada też poziom saturacji krwi tlenem, co pozwala ocenić wydolność układu oddechowego. Interpretacja pomiarów (z dostępem do spersonalizowanych porad trenera) dzięki aplikacji Health Mate, dostępnej na telefon (iOS, Android) i komputer. Dotykowy ekran pozwala na przeglądanie historii pomiarów z ostatnich 10 dni, możliwa jest też analiza biegu w czasie rzeczywistym. Wbudowana bateria Li-ion (ładowanie poprzez micro USB), czas pracy ok. 2 tygodnie. Tryb oszczędzania energii zapewnia 24 godzinny dodatkowego monitorowania, gdy ekran jest wyłączony. Można nosić na pasku jak zegarek lub przypiąć klipsem do ubrania. Kompatybilne z urządzeniami z systemem iOS 5 i wyżej, połączenie z Internetem (iPhone 3GS i wyżej, iPad mini, iPad , iPod touch 3G i wyżej); urządzenia z systemem Android 2.3.3 i wyżej (smartfony oraz tablety posiadające funkcje Bluetooth oraz połączenie z Internetem).Instalacja produktu NIE jest możliwa z poziomu komputera!


Suunto Kailask, zegarek sportowy, cena ok.3600 zł
To najnowsza propozycja od fińskiego producenta skierowana do wszystkich osób posiadających gen podróżnika. Zegarek z serii Kailish to nie tylko zaawansowana technologia i doskonały gadżet ale również niezwykła jakość wykonania.Nowe funkcje zaprezentowane przez finów z okazji premiery Suunto Kailash wynoszą zegarek na jeszcze wyjższy poziom. Adventure Timeline – czyli linia czasu to innowacyjny sposób wyświetlania informacji na tarczy zegarka. Na ekranie znajdziemy nie tylko informację o czasie ale również liczbę pokonanych tego dnia kroków, godzinę wschodu i zachodu słońca czy nasze dokładne położenie. 7R LoogBook to informacje zbierane przez zegarek i wyświetlane w przystępny sposób. Wbudowany dziennik aktywności po wciśnięciu jednego przycisku podsumuje wszystkie wyprawy, zliczy ilość miast czy państw jakie odwiedziliśmy. Wszystko w przystępny sposób podsumuje naszą aktywność z zegarkiem Suunto. Nikt nie lubi się gubić, dlatego dodatkowym ułatwieniem jest funkcja nawigacji, która zawsze wskaże nam drogę. Niezależnie od tego czy jesteśmy na górskim szlaku czy zgubiliśmy się w lesie zegarek poprowadzi nas do domu bądź do wybranego punktu na mapie POI. Dzięki takiemu ustawieniu znalezienie schroniska górskiego nie będzie dla nas żadnym problemem. Kompas, barometr czy wysokościomierz korzystający z dokładnej metody FusedAlti to kolejne funkcje których nie mogło zabraknąć w takim zegarku jak Suunto Kailash. Ekskluzywny zegarek zapewnia nam nie tylko wspaniały wygląd ale najbardziej zaawansowane funkcje.


Skullcandy XTFREE, Słuchawki, cena ok.400 zł
Douszne, bezprzewodowe, superlekkie (16g), łatwe w czyszczeniu. Idealne przy uprawianiu sportów: dzięki konstrukcji Tripletech tkwią na miejscu nawet w czasie wykonywania gwałtownych ruchów. Znakomita jakość dźwięku i komfort użytkowania również w trudnych warunkach (odporne na pot i deszcz). Pozwalają słuchać muzyki bez całkowitego blokowania dźwięków z otoczenia - można w nich więc jeździć na rowerze lub biegać. Połączenie ze smartfonem, tabletem lub laptopem następuje poprzez Bluetooth. Przy pełnym naładowaniu wbudowanego akumulatora można odtwarzać do 6 godzin muzyki. Przycisk na kablu pozwala sterować głośnością czy kolejnością odtwarzania utworów a wbudowany mikrofon umożliwia prowadzenie rozmów. 

Sony Walman, Odtwarzacz muzyczny, cena ok. 350-600 złMa formę lekkiego pałąka na głowę połączonego ` bezprzewodowymi słuchawkami oraz niewielkiego pilota, który - przypięty do ubrania lub opaski na ręce - daje się obsłużyć nawet podczas biegu. Za pomocą NFC i Bluetooth łączy się z telefonem (w przypadku systemu android wystarczy przyłożyć walmana do aparatu by nawiązać połączenie i przesłać muzykę), a wbudowany mikrofon umożliwia odebranie połączeń bez użycia rąk. Funkcja SoundMix automatycznie obniża głośność muzyki, dzięki czemu bez problemu można usłyszeć alerty aplikacji i obsługiwać SMS-y. Ma funkcje szybkiego ładowania: w trzy minuty można zapewnić sobie 60 minut muzyki w czasie treningu. Jeśli zdecydujesz się na pojemność dysku 16GB, możesz zgrać aż 4 tysiące utworów. Oprócz tego możliwe jest sterowanie i strumieniowa transmisja ze smartfona z zainstalowaną aplikacją SongPal. Wodoodporny do 2 metrów. 


Timex Ironman Classic 50 Mave+, Zegarek sportowy, cena ok.300-350 zł
Zegarek sportowy Timex Ironman Classic 50 Move+ TW5K86300, oferujący szereg przydatnych funkcji, takich jak chronograf, timery, podświetlenie tarczy i odporność na wodę na poziomie 100 metrów (10 ATM).
Mierzy dystans, kroki i spalone kalorie (z całego dnia i z treningu). Łączność Bluetooth pozwala na przesył treningu i ustawianie zegarka przez aplikację na telefon. Przypomnienia o nadchodzących wydarzeniach z kalendarza. Licznik, stoper i timer interwałowy z pamięcią do 50 okrążeń. Wodoszczelność w klasie 100M. Nie wymaga ładowania, wymiana baterii po 17 miesiącach używania. 

Polar Loop 2, Monitor funkcji życiowych, cena ok.500 zł
Polar Loop 2 to stylowy, wodoodporny monitor aktywności, który motywuje do działania. Ta elegancka opaska na rękę śledzi dzienną aktywność, a także czas i jakość snu, motywując w drodze do lepszej sprawności fizycznej i zdrowia.
Monitoruje liczbę kroków i pokonaną odległość. Za pomocą wibracji przypomina o tym, aby wstawać po 55 minutach siedzenia i robić aktywne przerwy w codziennych obowiązkach. Pozwala określić liczbę spalonych kalorii. Indywidualny algorytm pomiaru oparty jest na danych personalnych użytkownika takich jak: waga, wzrost, wiek, płeć i intensywność ćwiczeń fizycznych. Pokazuje aktywność użytkownika w ciągu dnia i przedstawia praktyczne wskazówki pozwalające na osiągnięcie dziennego celu. Dzieli aktywność na pięć poziomów intensywności: odpoczynek, siedzenie, niski, średni i wysoki.Automatycznie monitoruje czas i jakość snu. Poznaj i przeanalizuj swoje nawyki dotyczące snu w serwisie internetowym i aplikacji Polar Flow.Wibruje i powiadamia o połączeniach przychodzących, wiadomościach i przypomnieniach kalendarza telefonu. 


Uważam, że jest teraz w czym wybierać, przebierać... tylko sakiewka kasy by się zdała ;) Urodziny, imieniny, dzień dziecka - okazji jest wiele. Ja zaczynam zbierać grosz do grosza!
Dajcie znać czy macie jakieś doświadczenie :*
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Byłaś, czytałaś - pozostaw po sobie ślad - choćby jedno słówko, które zmotywuje mnie oraz innych! Dziękuję :*